736 763 715      

  

Nábytek má svou roli při vytváření zón v interiéru. Jak je nábytek uspořádán, je souhra několika faktorů:

  • prostoru, který máme k dispozici
  • možností a situací
  • osobností, která interiér využíva

Obývací pokoje jsou společenským střediskem bytu a měly by zajišťovat pohodlí a účelnost. Stylů vybavení ve kterých se dá zařídit interiér bytu nebo domu  je opravdu hodně. Současným trendem vybavení  interiérů obývacích pokojů není již obývací stěna, ale sedací souprava. Je chápána jako ozdoba místnosti a zaujímá centrum obývacího prostoru. Nedílnou součástí interiéru obývacího pokoje je bytový textil – polštářky, záclony, závěsy, prostírání.

 

 

Sedací souprava se svou rovnou zadní stranou může být  hranicí mezi dvěma prostory – odpočinkovým a další – který může být využit jako jídelní kout, hrací kout, pracovní kout, čtecí kout. Dalším dělícím prvkem v interiéru mohou být koberce, nebo závěsy a japonské stěny. Snadno lze rozmístit nábytek ve čtvercových pokojích. Nábytek  je třeba vybírat tak, aby svou velikostí odpovídal rozměrům interiéru. Pokud necháme rohy volné bez nábytku, dojde k opticky zvětšení pokoje. Velikost pokoje můžeme ovlivnit i barevností použitých podlah .

Ve velkých interiérech může být použit nábytek i sedací souprava větších rozměrů, v menších a malých interiérech se lépe uplatní nábytek menších rozměrů, nebo kombinace velikostí.

 

Centrem obývacího interiéru bývá posezení u krbu, nebo u televize se sedacím nábytkem, který svým designem a barvou zaujme. Ovlivnit vzhled a atmosféru můžeme také interiérovými barvami.

Nejčastěji volená barva a typ sedací soupravy je bílá, béžová, smetanová nebo naopak černá. Nejoblíbenější jsou sedací soupravy rohové ve tvaru U a L v provedení kůže. Současná doba preferuje lehkost, vzdušnost místností a funkčnost nábytku. Své místo zde nalezne televizní stolek, konferenční stolek, odkládací stolek nebo dobře zvolená knihovna.

 

 

Tématické články :

 

 

 

 

Zaujal Vás článek? Sdílejte ho: