736 763 715      

 

Mezi stínící systémy patří římské rolety, japonské stěny a žaluzie. Každý systém má svou specifickou charakteristiku a funkci.

 

Klasické látkové rolety                                                                                

klasická roletaJako dekorace oken, zažívají velký boom z důvodu  funkčních předností a použití v moderním  interiéru. Poskytují příjemné zastínění místnosti i plné zatemnění a fungují jako termoizolace i jako izolace protihluková. Není problém zajistit rolety atypických rozměrů pro nestandardně velká nebo malá okna.  Na látkové rolety můžeme použít jakýkoliv textilní  materiál, včetně kombinací přírodních a syntetických látek a tím sladit rolety – co do barev a vzorů  – se stávajícím vybavením interierů. V současné době jsou trendy zcela čiré rolety bez vzorů, které slouží jen ke zmírnění intenzity a ostrosti denního světla v jednoduchých přírodních barvách. Rolety  klasické zastiňovací, které pouze interiér zastíní, nebo průnikem světla interiér zajímavě dobarví nebo rolety zatemňovací, které mají buď tkaninu hustější, nebo její rubovou část mají opatřenu zátěrem. Mezi klasickou a moderní roletou existuje několik drobných rozdílů, ale hlavní spočívá v podobě užívaného mechanismu navíjení látky. V současnosti se nabízí i jednoduché řetízkové rolety, nebo luxusní motorové rolety ovládané dálkovým ovladačem. 

 

Dvojitá roleta – novinka, která zaujme     

Je jedním z moderních prvků a dává interiéru zvláštní kouzlo. Látka, je tkaná a pravidelně se střídají husté a řídké pásy, což umožňuje jednoduchým posunutím nahoru či dolů docílit efektu částečného zastínění či úplného zamezení průniku slunečních paprsků a pohledu do interiéru.

 

 

 

Římská roleta                                         

2- římská roleta xx

římská roletaSkládaná forma klasických rolet (skládaná v pravidelných skladech), která skloubila praktičnost a výhody rolet s elegancí závěsů. Římské rolety najdou uplatnění  v obývacím pokoji, v kuchyni nebo v pracovně. Římské rolety mohou být transparentní nebo zcela zatemňující. Velkou výhodou římských rolet je pratelnost materiálů. Látka je k mechanismu uchycena suchým zipem. Standardní ovládání římské rolety je pomocí řetízku, nebo použitím elektromotoru      

 

Japonské stěny                                          

Moderní způsob dekorace oken a zastínění, nebo lze použít systém jako příčku, která odděluje prostor         ( jídelnu od kuchyně, chodbu od zádveří, dětský pokoj tak, aby každý z potomků měl své soukromí). Japonské stěny jsou modernější alternativou dekorace oken k obvyklým záclonám nebo žaluziím. Vhodná do všech interiérů, kde okno ve stěně dominuje. Lze je vyrobit z různých barev a materiálů. Oblibu si získaly v moderních interiérech, pro  jednoduchou a nenápadnou dekoraci. Panely lze jednoduše měnit a reagovat tak na aktuální potřebu dekorace interiéru. Profily japonských stěn mají dvě až pět kolejniček a mohou být bílé nebo stříbrné. Součástí japonské stěny je kompletní mechanismus  s látkovými panely. Látka je uchycena různými způsoby na posuvném panelu  ve spodní části je zatížena závažím v tunýlku. Podle funkce využití v interiéru vybíráme látku i způsob ovládání. Nejjednodušší ovládání je mechanické. Dražší, ale také pohodlnější je systém, kdy jsou panely ovládané elektromotorem – zejména pro větší plochy.

 

Žaluzie                                                                            

Vhodná alternativa závěsů.  Zastíní a poskytují potřebné soukromí v interiérech. Designem působí útulně a jsou použitelné do každého stylu. Na velké ploše v interiéru vytvoří žaluzie vjem plné stěny.  Dají se využít na mnoho jiných způsobů. Žaluzie skvěle oddělí místnosti od sebe, navíc dodají originální design vašemu interiéru. Vybírat se dá z horizontálních i vertikálních, stejně tak z látkových i dřevěných materiálů.

 

 

 

 

Zaujal Vás článek? Sdílejte ho:

© 2018 Interiery-design.cz | Web by SEMTIX.cz