736 763 715      

 

Vestavěné skříně by neměly chybět v žádné moderní domácnosti. Šetří prostor, jsou funkční a  dobře vypadají. Při návrhu je nutné promyslet – k čemu má skříň sloužit, co bude obsahem, kde bude umístěna. 

 

  • Zvážit cenu – rozhodnutí zda koupit nebo si nechat vestavěné skříně vyrobit na míru.
  • Změřit prostor, který je k dispozici. Rozhodnout zda řešit vlastní skříň –  minimální hloubka je 60 cm + 10 cm na kolejnice, nebo díky posuvným dveřím a prostoru  vytvořit malou šatnu.
  • Nakreslit si plánek vnitřního uspořádání  – co bude v daném prostoru umístěno. Do hůře  přístupných míst, v horní a dolní části úložné prostory řešit s krabicemi. Ostatní prostory využít dle vlastní fantazie. Pokud se rozhodneme využít úložný prostor jako šatní – použijeme šatní tyče, zásuvky, police, drátěný program, výsuvné koše. Vestavěné skříně je možné využít i pro technickou část domácnosti – vysavač, žehlicí prkno, úklidové prostředky nebo lyže, nebo část využít i na jiné účely. 
  • Vybrat si materiál a  barvu. Korpus a police vestavěných skříní jsou  většinou vyrobeny z dřevotřísky potažené laminem či dýhou. Dýha je dražší varianta, lamino levnější a vzorkově bohatší. Pro posuvné dveře, je paleta možností ještě bohatší. Vedle potažené dřevotřísky máte  na výběr i dražší sklo typu lakomat, lakobel či matelux. Je možné i využít zrcadla, která se nejčastěji na dveře lepí v tenké vrstvě. Vyplatí se je potáhnout i bezpečnostní fólií.  
  • Nezapomenout na detaily – jsou jednou z posledních věcí, ale důležité pro vlastní funkčnost. U šuplíků se vyplatí přikoupit mechanické dojezdy, u dveří jsou samozřejmostí tlumiče po stranách, které odlehčují náraz dveří na stěnu.

 

 

 

 

 

 

Zaujal Vás článek? Sdílejte ho: