736 763 715      

 

Přírodní, klasický, trendy, glamour a pestrý pět základních barevných typů, z nichž lze zařídit interiér.  

                 

Typ interiéru – přírodní 

typ interiéru - přírodní

 

Tomuto typu dominují přírodní barvy – tóny béžové a hnědé, které lze navzájem dobře kombinovat. Tento trend interiéru má v oblibě přírodní materiály, hlavně dřevo, které působí příjemným, teplým a útulným dojmem. Zda zvolíme spíš světlou, nebo tmavou paletu, o tom rozhodují velikosti místností a množství i plocha oken. V menších by měly převládat spíš béžové, ve větších můžete použít více hnědé.

 

 

 

Typ interiéru – klasický  

 

Styl vychází z předchozího a jeho základem jsou opět příjemné přírodní barvy. Paleta je však mnohem širší a hnědou doplňují i zelená, červená, případně žlutá a samozřejmě i jejich kombinace, vždy ve své tlumené či jemné podobě. Platí, že barvy zde mají doplňkovou funkci. Jsou vhodné na jednotlivé kousky nábytku, doplňky a při malování interiéru je zvolte pouze na jednu, maximálně dvě stěny.

 

 

 

Typ interiéru – trendy

 

Předchozí dva styly se během let prakticky nemění. Trendy styl je jiný – každý rok mu dominuje jiná výrazná barva. Jeho základ tvoří neutrální tóny jako černá, bílá, šedá. Dominující barva působí kontrastně a na jejich pozadí velmi dobře vynikne. Ideální jsou tyto kombinace do moderních a minimalisticky zařízených bytů.

 

 

 

 

Typ interiéru – Glamour

 

Styl plný lesku a třpytu má buď své příznivce, nebo odpůrce. Pro kombinaci barev – kromě bílé a černé ve vysokém lesku jsou zde přípustné snad jen zlatá a stříbrná, případně červená a fialová .

 

 

 

 

 

 

Typ interiéru – pestrý mix  

 

Varianta je určená pro ty, kteří barvy opravdu milují a nemohou se jich nabažit!  Máte – li velký byt, klidně můžete použít celou malířskou paletu, ale do menších uberte na počtu odstínů a raději je nahraďte méně tradičními kombinacemi. Základní bílou doplňte například kombinací modré se žlutou zpestřenou růžovými doplňky, nebo k zelené zvolte různé odstíny červené a růžové.

 

 

 

 

 

 

Tématické články :

 

 

 

Zaujal Vás článek? Sdílejte ho:

© 2018 Interiery-design.cz | Web by SEMTIX.cz