736 763 715      

 

Masivní dřevěná podlaha     

Výrobek nejvyšší třídy a obnovitelný. Podlahová prkna z masivu se zhotovují z jednoho masivního kusu dřeva. Podlahová prkna jsou s různým ošetřením povrchu: přírodní olej,  voskový olej, lak.
Přírodní olej – dřevo impregnuje, příjemné na dotyk, snadná renovace, ALE zvýšené nároky na údržbu.
Voskový olej – vniká do dřeva – vytváří trvanlivý povrch, příjemné na dotyk, přírodní vzhled, zdůrazňuje kresbu dřeva, minimální nároky na údržbu, ALE renovace je složitější.
Lak – na povrchu ochranná vrstva umělé pryskyřice, minimální nároky na údržbu, ALE při poškrábání nákladná renovace a umělý vzhled.

Pokládka    –   lepí se na hladké povrchy nebo šroubuje na podkladovou konstrukci nebo lišty. Speciální podlahové dílce se hodí i pro pokládku plovoucím způsobem.

Výhody –  z důvodu  renovace vydrží dlouhé roky,  při pevné pokládce velmi dobře tlumí kroky,  při pokládce na podkladovou konstrukci je možné zabudovat  tepelnou izolaci.

Nevýhody  –   přišroubovaná prkna mohou při chůzi vrzat, podle druhu dřeva a síly poměrně drahá

Dřevěné třívrstvé podlahy jsou ze tří vrstev stejného druhu dřeva s použitím ekologických materiálů, bez škodlivých látek a rozpouštědel.
Dvouvrstvé parkety jsou vhodné pro jakékoliv interiérové styly, ať už klasické, moderně puristické nebo alternativní kombinace. Tenčí podlaha je výhodná při rekonstrukci stávajících interiérů. Dlouhá životnost, jedinečnost vzhledu a kvalita.

Dřevěná lamelová podlaha 

 • Pokládka – v soukromých bytech se většinou pokládá plovoucím způsobem. Při velké zátěži nebo v případě podlahového vytápění se doporučuje celoplošné lepení.
 • Výhody – velký výběr druhů dřev, formátů a povrchových úprav. Snadná pokládka plovoucím způsobem – lamely se do sebe zacvaknou, v porovnání s masivem levnější.
 • Nevýhody – dá se zpravidla jen jednou přebrousit a netlumí tak dobře chůzi.

 

Podlaha z přírodního korku 

Řešení pro interiéry, kde se upřednostňuje měkký povrch a komfortní chůze. Korek se vyrábí v různých odstínech a vzorech a potěší zejména příznivce ekologického bydlení –  k přírodě je šetrnější než většina podlahových krytin. Korková podlaha je ale náchylnější k poškození a náročnější na údržbu.

 

 

 

Laminát            

Věrně napodobuje přírodní povrch dřeva a laminát  získává skutečný efekt “true-to-nature” – zajišťující zvuk a dojem masivních parket. Široký výběr dekorů v mnoha kolekcích, vč. podlahových lišt přesně v dekoru a barvě podlahy.

 • Pokládka – obdoba pokládky dřevěné lamelové podlahy.
 • Výhody – velký výběr dekorů od dřeva přes dlažbu až po různé vzory. Velmi snadná pokládka, nízká cena a snadná údržba.
 • Nevýhody – není možná renovace podlahy, netlumí chůzi, studený a tvrdý povrch 

 

Vinylová podlaha    

S nadčasovými dekory je k nerozeznání od pravých přírodních materiálů. Zahrnují dřevěné povrchy, imitace betonových dlaždic i keramických dlaždic. Díky vysoké odolnosti a údržbě je předurčena do komerčních i moderních prostor.

 • Pokládka – vinylové podlahy  ve formě rolí, lamel, nebo dlaždic se celoplošně lepí (většinou jsou samolepící). Vinyl dodávaný v širokých rolích se může lepit oboustrannou lepící páskou.
 • Výhody – mimořádně velký výběr vzorů, velmi snadná pokládka, pružný a teplý povrch, snadná údržba, poměrně nízká cena. 
 • Nevýhody – za určitých okolností nelze vyloučit určité zdravotní riziko, není možná renovace. 

 

Vinylové podlahové dílce   

 • Pokládka – Pokládají se stejně jako dřevěná nebo laminátová plovoucí podlaha – bez pevného spojení s podkladem.  
 • Výhody – velký výběr vzorů, díky „click systému“ jednoduchá pokládka, snadná údržba,  příjemný teplý povrch.
 • Nevýhody – za určitých okolností nelze vyloučit určité zdravotní riziko, není možná renovace.

 

Keramické dlaždice   

 • Pokládka – kameninové a keramické dlaždice se většinou pokládají do tenké vrstvy pružného lepidla a pak se vyspárují.
 • Výhody – ideální pro podlahové topení, mimořádně snadná údržba a dlouhá životnost, velký výběr formátů, poměrně příznivá cena.
 • Nevýhody – náročná pokládka, tvrdý povrch bez podlahového topení studený

 

 

Marmoleum  

Vysoce kvalitní přírodní podlahová krytina – linoleum, které si zachová svůj moderní vzhled a trvanlivost po dobu používání. Vhodný pro použití v jakémkoliv prostředí. Je hygienické a antistatické. Na výběr je v mnoha barvách a dekorech od mramorovaných dekorů, až po moderní betonové, jednobarevné a poutavé pruhované vzory.

 

 

 

 

 

Zaujal Vás článek? Sdílejte ho: