Koupelny vyžadují jiný  přístup  při  zařizování  než ostatní místnosti.

Nejčastější chybou u větších interiérů koupelen  je rozmístění vybavení koupelny po obvodu místnosti a střed zůstává volný – prázdná zóna. Větší koupelna muže být zařízena i většími předměty, které vybíhají do prostoru – vana, umyvadlo, nábytek.

 

koupelna

 

 Rozložení vybavení – i zde platí  vytvoření jednotlivých zón – mytí, sprchování,  technické zázemí. Jednotlivé  zóny  je  možno  oddělit  různými  příčkami,  skleněnou  stěnou nebo nábytkem. V prostorných  koupelnách  můžeme  zařídit  i  relaxační část.

Vlastní vybavení – zejména u větší koupelny budou i vyšší náklady,  které  jsou ale investicí do budoucnosti,  proto  zde není dobré  šetřit.  Je nutné vše vybírat s rozvahou a přihlédnutím k velikosti prostoru koupelny. Na výběr je oblý i hranatý design , který není vhodný kombinovat, ale naopak styl v interiéru dodržovat.

Osvětlení – přímo souvisí i s barevným řešením koupelny a její velikostí. Každá zóna by měla mít své vlastní nasvícení. Pro osvětlení koupelny platí na prvním místě bezpečnost.

Barevné řešení – barvy dokáží zcela proměnit interiér koupelny. Jemné odstíny  prostor zateplí, jsou neutrální  a současně máme volnou ruku pro kombinaci doplňků v různých barvách i materiálech. Pokud to prostor dovolí, kombinujte jemné odstíny s tmavými barvami – kombinace působí elegantně.

 

5 - produkty - koupelna2        

Obklady a dlažba – i zde je možné využít různých rozměrů, povrchových úprav a barev. V současné době se využívá dlažby i na obklady stěn. Velké i podélně orientované formáty prostor koupelny opticky zvětší a sjednotí.  Novinkou jsou velkoformátové obklady, redukují počet spár a usnadňují údržbu. Dále dlažby bezspárové – neviditelná spára, obklady  hladké a  imitace mozaiek – zaručují jeden barevný odstín.

 

koupelna

 

 

Tématické články :