koupelna
 

Barvy dokáží zcela proměnit interiér koupelny.

Za trend v oblasti koupelnového designu lze označit keramické obklady vyvedené v jemných přírodních odstínech, nebo naopak ve výrazných a často kontrastních barvách. Vybavení a nábytek se mění, ale z barev  jsou stále oblíbené teplé pastelové odstíny. Od světle krémové přes vanilkovou, oranžovou, pistáciovou a lila až po odstíny hnědé. Prostor opticky zateplí a zároveň jsou neutrální  pro další kombinaci doplňků a vybavení. Současný interiér koupelny užívá i přírodních a recyklovatelných materiálů jako je například dřevo, keramika, ocel či sklo nebo perleťové mozaiky.

 

barva v interiéru koupelny - modrá

 

  • Světle modrá – je po neutrálních odstínech další oblíbená barva, prostor vypadá opticky větší, ale působí studeným dojmem.  Zajímavé doladění interiéru koupelen je kombinace s tmavě modrou, žlutou, zářivě zelenou nebo klasickou červenou.

 

interiér koupelny - odstín žlutá

  • Pastelové odstíny –  zelené – působí uklidňujícím dojmem, žluté a bílé jsou oblíbené a malé koupelny rozjasňují. Zelená světlo nepohlcuje ani neodráží – tj. prostor nezmenšuje ani nezvětšuje. Pro interiérové doplňky použijeme barvy v tmavším odstínu nebo bílé.

interiér koupelny - barva bílá  

  • Kontrastní barvy – černá, červená, bílá a jejich kombinace jsou vhodné pro větší interiér koupelny.
  • Tmavé barvy – se uplatní ve velkých prostorách koupelen, působí elegantně. Doplňky by pak měly být v neutrálních světlých barvách nebo bílé. Kombinování se neomezuje pouze na barvy, ale také na povrchy. Velmi oblíbené je propojení matných a lesklých povrchů.

koupelna černá