vestavěná skříň - kancelář
úložný prostor - vestavěná skříň
vestavěná skříň
vestavěná skříň

Vestavěné skříňě

Vestavěná skříň by neměla chybět v žádné moderní domácnosti. Šetří prostor, ukryje se do ní nespočet věcí a navíc dobře vypadá. Při návrhu je nutné promyslet následné body.

  • zvažte cenu – rozhodnutí zda koupit nebo si nechat vestavěnou skříň vyrobit na míru.
  • změřte prostor, který je k dispozici. Rozhodněte se, zda budete řešit vlastní skříň –  minimální hloubka je 60 cm + 10 cm na kolejnice, nebo díky posuvným dveřím a prostoru  vznikne malá šatna.
  • nakreslete si plánek vnitřního uspořádání  – co bude v daném prostoru umístěno a co od skříně očekáváte. Do hůře přístupných míst, úplně nahoře a úplně dole naplánujte úložné prostory s krabicemi. Ostatní prostory můžete využít dle fantazie. Pokud se rozhodneme využít úložný prostor jako šatní – použijeme šatní tyče, zásuvky, police, drátěný program, výsuvný koše. Dále je možné do  skříně umístit i technickou část domácnosti - vysavač, žehlicí prkno, úklidové prostředky, možná i špinavé prádlo nebo lyže, nebo i část využít na jiné účely – např. pracovní stůl, počítač. 
  • vyberte si provedení – materiál a  barvu. Korpus a police skříně jsou  většinou vyrobeny z dřevotřísky potažené laminem či dýhou. Dýha je dražší varianta, lamino levnější a vzorkově bohatší. Pro posuvné dveře, je paleta možností ještě bohatší. Vedle potažené dřevotřísky máte  na výběr i dražší sklo typu lakomat, lakobel či matelux. Je možné i využít zrcadla, která se nejčastěji na dveře lepí v tenké vrstvě. Vyplatí se je potáhnout i bezpečnostní fólií, která zaručí, že se zrcadlo v případě rozbití zachytí a nerozsype se.
  • nezapomeňte na detaily – jsou jednou z posledních věcí, ale důležité pro vlastní funkčnost. U šuplíků se vyplatí přikoupit mechanické dojezdy, u dveří jsou samozřejmostí tlumiče po stranách, které odlehčují náraz dveří na stěnu, na kolejnice a rámy využijte hliníkový materiál.

 

Kde nás najdete?

            Interierydesign.cz

              649-220-727