záclona a závěs
záclona atypické okno
záclona provázková
květinový závěs
japonská stěna
římská roleta
dvojitá roleta

Dekorace oken

Stínící systémy a materiály pro dekorování oken jsou dominantním prvkem vybavení interiéru. Mohou být venkovní a vnitřní a oba typy mají dvě základní funkce – tepelnou izolaci interiéru a ovlivnění průchodu světla. Vnitřní stínící systémy mají i estetickou funkci. Patří sem záclony, závěsy, římské rolety, japonské stěny a žalusie.

Interiéry jsou různé co do dispozice, okenních otvorů, orientace ke světovým stranám a nároky uživatelů, což ovlivňuje jejich výběr.

Záclony - máme na výběr mezi dvěma variantami. Kusová záclona -  rychlejší a jednodušší řešení, které má svá omezení, do velikosti, elegance i barevného výběru nebo záclony v metráži. Materiál a design vybíráme tak, aby byl v souladu se stylem interiéru. V současné době je velký výběr od sítovaných, žakárových, provázkových záclon až po průhledné a vzdušné organzy. Co se týče designu, stále hraje bílá prim, ačkoliv postupně si své místo získávají i celobarevné, různě vzorované materiály a záclony s potiskem.

Závěsy  - svým estetickým vzhledem a  stínícími vlastnostmi patří mezi klasické prvky stínicí techniky. Nemusí sloužit jen pro zastínění oken, ale lze je využít i na odhlučení a zlepšení celkové akustiky interiéru. Závěsy představují stínicí techniku, která je dokonale funkční a zároveň designovým prvkem. V současné době je možné sladit záclony i závěsy stejné barevnosti i struktury.

Japonská stěna - moderní zajímavý prvek dekorace okna a zastínění interiéru tvoří originální alternativu závěsům a žaluziím. Vhodná do všech interiérů, kde okno ve stěně dominuje a lze pro ni využít jakoukoli látku, záclonovinu, roletovou tkaninu, nebo i přírodní materiál. Plocha významně ovlivní barvu interiéru. Panely lze jednoduše měnit a reagovat tak na aktuální potřebu dekorace interiéru. Může posloužit i k optickému rozdělení místností. Závěsný systém ovládání si každý může zvolit dle svých představ od volného posunu, přes šňůrové ovládání až po pohon panelů motorem s možností dálkového ovládání.

Rolety - klasické  zastiňovací, které pouze interiér zastíní, nebo případně průnikem světla přes roletovou tkaninu interiér zajímavě dobarví. Pro dobré spaní užijeme rolety zatemňovací, které mají buď tkaninu hustější, nebo její rubovou část mají opatřenu zátěrem. Z přírodních materiálů se používají materiály z bambusu.

Dvojitá roleta - novinka, která zaujme je jedním z moderních prvků a dává interiéru zvláštní kouzlo. Látka, je tkaná a pravidelně se střídají husté a řídké pásy, což umožňuje jednoduchým posunutím nahoru či dolů docílit efektu částečného zastínění či úplného zamezení průniku slunečních paprsků a možnosti pohledu do interiéru.

V našem studiu je možné si vybrat ze široké škály vzorků záclon i závěsů a vyzkoušet v daném interiéru. Dekoraci oken navrhneme, ušijeme a zrealizujeme.

 

Tématické články:

Záclony, závěsy stálé aktuelní využití ..../ celý článek/

Záclony se opět vracejí do módy ..../ celý článek/

Japonská dokonalost ..../ celý článek/

Klasické látkové rolety ..../ celý článek/

 

Kde nás najdete?

            Interierydesign.cz

              649-220-727