interiér koupelny v podkroví
interiér koupelny vč. WC
návrh koupelny
návrh koupelny vč.WC
WC s umyvadlem

Interiér  koupelny

1 – Velikost a prostorové řešení -  větší koupelna vyžaduje jiný  přístup  při  zařizování  než malá. Nejčastější chybou u větších interiérů koupelen  je rozmístění vybavení koupelny po obvodu místnosti a střed zůstává volný – prázdná zóna. Větší koupelna muže být zařízena i většími předměty, které vybíhají do prostoru – vana, umyvadlo, nábytek.

2 -  Rozložení vybavení – i zde platí  -   vytvořit si jednotlivé zóny – mytí, sprchování,  technické zázemí. Jednotlivé  zóny  je  možno  oddělit  různými  příčkami,  skleněnou  stěnou nebo nábytkem. Ve velkorysích  koupelnách  můžeme  zařídit  i  relaxační část – oddělenou vyvýšeným prostorem.

3 –Vlastní vybavení – zejména u větších koupelen budou i vyšší náklady,  které  jsou ale investicí do budoucnosti,  proto  zde není dobré  šetřit.  Je nutné vše vybírat s rozvahou a přihlédnutím k velikosti provozu koupelny. Na výběr je  oblý i hranatý design , který není vhodný kombinovat, ale styl v interiéru dodržovat.

4 – Osvětlení – přímo souvisí i s barevným řešením  místnosti a její velikostí. Každá zóna by měla mít své vlastní nasvícení.

5 – Barevné řešení barvy dokáží zcela proměnit interiér. Jemné odstíny  prostor zateplí, jsou neutrální  a současně máme volnou ruku pro kombinaci doplňků v různých barvách i materiálech. Pokud to prostor dovolí, kombinujte jemné odstíny s tmavými barvami - kombinace působí elegantně.

6 – Obklady a dlažba – i zde je možné využít různých rozměrů, povrchových úprav a barev. V současné době se využívá dlažby i na obklady stěn. Velké i podélně orientované formáty prostor opticky zvětšují a sjednocují, redukovaný počet spár zase usnadňuje údržbu. Novinkou jsou velkoformátové obklady a dlažby bezespárové - neviditelná spára. Obklady  hladké a  imitace mozajek - zaručují jeden barevný odstín.

 

Tématické články:

Barvy v interiéru koupelny..../ celý článek /
Obklady a dlažba..../ celý článek/

Kde nás najdete?

            Interierydesign.cz

              649-220-727