Typy podlah a použitelnost

Pravé dřevo se dá renovovat, umělá hmota se snadno udržuje a je laciná.

Masivní dřevěná podlaha   

Pokládka    –   lepí se na hladké povrchy nebo šroubuje na podkladovou konstrukci nebo lišty. Speciální podlahové dílce se hodí i pro pokládku plovoucím způsobem.  Výhody -  z důvodu  renovace vydrží dlouhé roky,  při pevné pokládce velmi dobře tlumí kroky,  při pokládce na podkladovou konstrukci je možné zabudovat  tepelnou izolaci. Nevýhody  -   přišroubovaná prkna mohou při chůzi vrzat, podle druhu dřeva a síly poměrně drahá 

Dřevěná lamelová podlaha 

Pokládka   -  v soukromých bytech se většinou pokládá plovoucím způsobem. Při velké zátěži nebo v případě podlahového vytápění se doporučuje celoplošné lepení. Výhody  -   velký výběr druhů dřev, formátů a povrchových úprav. Snadná pokládka plovoucím způsobem – lamely se do sebe zacvaknou,  v porovnání s masivem lacinější. Nevýhody  -   dá se zpravidla jen jednou přebrousit a netlumí tak dobře kroky.  

Laminát  

Pokládka  -   obdoba pokládky dřevěné lamelové podlahy. Výhody  -   velký výběr dekorů od dřeva přes dlažbu až po různé vzory. Velmi snadná pokládka, nízká cena a snadná údržba. Nevýhody  -   není možná renovace podlahy, netlumí kroky, studený a tvrdý povrch 

Vinylová podlaha  

Pokládka  -   vinylové podlahy  ve formě rolí, lamel, nebo dlaždic se celoplošně lepí ( většinou jsou samolepící ). Vinyl dodávaný v širokých rolích se může lepit oboustrannou lepící páskou. Výhody  -   mimořádně velký výběr vzorů, velmi snadná pokládka, pružný a teplý povrch, snadná údržba, poměrně nízká cena.  Nevýhody  -   za určitých okolností nelze vyloučit určité zdravotní riziko, není možná renovace. 

Vinylové podlahové dílce  

Pokládka  -   Pokládají se stejně jako dřevěná nebo laminátová plovoucí podlaha – bez pevného spojení s podkladem.  Výhody  -   poměrně velký výběr vzorů, díky „click systému“ velice jednoduchá pokládka, snadná údržba, příjemný teplý povrch. Nevýhody  -   za určitých okolností nelze vyloučit určité zdravotní riziko, není možná renovace.

Keramické dlaždice   

Pokládka  -  kameninové a keramické dlaždice se většinou pokládají do tenké vrstvy pružného lepidla a pak se vyspárují. Výhody  -   ideální pro podlahové topení, mimořádně snadná údržba a dlouhá životnost, velký výběr formátů, poměrně příznivá cena. Nevýhody  -   náročná pokládka, tvrdý povrch bez podlahového topení studený.

 

Kde nás najdete?

            Interierydesign.cz

              649-220-727