Klasické látkové rolety

Hodí se do  moderního interiéru a zažívají velký boom, z důvodu jejich předností. Látkové rolety  dokáží poskytnout příjemné zastínění místnosti i plné zatemnění, což oceníte v obývacím pokoji i v ložnici. Fungují jako termoizolace - zabraňují úniku tepla z místnosti i jako izolace protihluková.

Interiérovou roletu můžete namontovat na strop do prostoru mezi okna nebo přímo nad okno a  použít pro jakékoli okno, tedy pro klasické obdélníkové, čtvercové, kruhové, stejně jako stropní nebo střešní. Není problém sehnat rolety atypických rozměrů pro nestandardně velká nebo malá okna.

Mezi klasickou a moderní roletou existuje několik drobných rozdílů, ale hlavní spočívá v podobě užívaného mechanismu navíjení látky. Klasikou jsou pružinové rolety, které ovládáte ručně pomocí provázku či lanka, nebo klikový mechanismus - tyto způsoby se používají dodnes. V současnosti se nabízí i jednoduché řetízkové rolety, nebo luxusní motorové rolety ovládané dálkovým ovladačem.

Na výrobu rolet můžeme použít jakýkoliv textilní materiál, včetně kombinací přírodních a umělých látek a tím sladit rolety - co do barev a vzorů - se stávajícím vybavením interierů.

V současné době jsou trendy -  zcela čiré rolety bez vzorů, které slouží jen ke zmírnění intenzity a ostrosti denního světla, tedy bez vzorů v jednoduchých přírodních barvách a bez umělých vláken.

Výběr rolet by se měl řídit velikostí – zejména šíří oken, vybavením a stylem vašeho interiéru, vaším „vkusem“ a některými ryze praktickými okolnostmi - roleta nesmí překážet při otevírání ani zavírání okna.

 

Kde nás najdete?

            Interierydesign.cz

              649-220-727