Japonská dokonalost

Japonské stěny jsou moderním způsobem zastínění a lze je použít v interiéru nejen k zastínění oken.Systém je vhodný i jako příčka, která odděluje -  jídelnu od kuchyně, chodbu od zádveří, dětský pokoj tak, aby každý z potomků měl své soukromí, šatny, nebo schodišťové prostory. 

Profily japonských stěn mají dvě až pět kolejniček a mhou být bílé, nebo stříbrné. Součástí japonské stěny je kompletní mechanismus  s látkovými panely. Látka je na posuvném panelu uchycena suchým zipem, ve spodní části je zatížena závažím v tunýlku.

Podle využití v interiéru bychom měli  vybírat látku i způsob ovládání. Nejjednodušší a nejlevnější ovládání je mechanické. Dražší, ale také pohodlnější je systém, kdy jsou panely ovládané elektromotorem – zejména pro větší plochy. Na oblibě si získávají přírodní dřevěné tkaniny. Ty na jednoduchých japonských panelech obzvlášť vyniknou

Japonské stěny jsou nejčastěji alternativou k obvyklým záclonám nebo žaluziím. Lze je vyrobit ve stovkách barev a z různých materiálů. Oblibu si získaly u moderních interiérů, pro  jednoduchou a nenápadnou dekoraci. Rozlišujeme  japonské stěny roletové  nebo posuvné.

 

Kde nás najdete?

            Interierydesign.cz

              649-220-727