Chyby při zařizování domu

Buďte originální a vtiskněte bytu svůj styl a realizujte své nápady. Ale přitom dodržujte základní pravidla.

  • Nevhodně zvolené dispoziční řešení - i v tom nejnápaditějším domě by měla zůstat tak zvaná veřejná zóna - kuchyňě, jídelna, obývací pokoj, případně i pracovna nebo pokoj pro hosty - v přízemí, nebo co nejblíže vstupu. Ve vyšších patrech jsou umístěny pokoje, které využívá jen rodina.

  •  Příliš mnoho stylů  - je třeba v podstatě dodržovat v celém interiéru jeden styl. Buď moderní, nebo klasický. Jejich kombinace není vhodná. Určitým kompromisem pak je zařídit v různých stylech různá patra. Ale pokud máte starožitnou komodu či kredenc po babičce, klidně si ji do moderního obýváku postavte. Jen je třeba s ní zacházet jako s opravdovou ozdobou a nechat ji patřičně vyniknout. Rozhodně, ale starožitné věci nekombinujte s moderními imitacemi.
  • Špatné propojení kuchyně s obývacím  prostorem - stejný nábytek, stejná podlaha, stejné barvy - to jsou zásady, které je třeba dodržovat, když zvolíte variantu - otevřený interiér. Nejčastěji se to týká spojení kuchyně s obývacím pokojem a jídelnou. Jinak nebude daný prostor vypadat jako jedna místnost
  •  Úzké a strmé schodiště - šířka schodiště by měla být 90cm, pokud se zde mají vyhnout dvě osoby - tak až 120 cm. Doporučená výška schodu je 16 až 19 cm, hloubka 25 až 30 cm.
  •  Nevhodné dveře - dveře v domě by měly mít minimální šířku 80 centimetrů a samozřejmě v celém domě stejné. Firmy dnes nabízejí designové řady, v nichž seženete v jednom stylu dveře plné i prosklené.
  • Dveře a podlaha spolu neladí - okna, dveře a podlahy by měly spolu v interiéru ladit! Dva základní způsoby, jak při výběru postupovat. Buď vše barevně sjednotit, nebo naopak zvolit protikladné typy. Pokud se rozhodnete pro cestu kontrastu, patří k nejoblíbenějším kombinace světlé přírodní podlahy s tmavými dveřmi, nejlépe z exotických dřevin. V interiérech s velkými místnostmi si však můžete dovolit i opačnou možnost – tmavou podlahu a světlé dveře.

 

Kde nás najdete?

            Interierydesign.cz

              649-220-727