Barvy a osvětlení

Bílá je barva, kterou oko vnímá v případě, že z daného směru přichází světlo všech barev. Čistota, harmonie, jemnost  - tak je možné zjednodušeně charakterizovat působení bílé barvy v interiéru. Pokud dodržíme čisté linie, jednoduché vzory a moderní design, docílíme prakticky neohraničeného prostoru, naplněného vzdušností a jasem a navíc daný interiér opticky zvětšíme a odlehčíme. Dostatek světla a slunce rozzáří bílý interier, vdechuje  bílému interiéru život.

Interiérovými barvami můžeme ovlivnit nejen samotný vzhled interiéru, ale také celkovou atmosféru, která nás následně osloví již při vstupu do místnosti. Na každého z nás působí zvolené barvy jinak. Při volbě barev v interiéru je nutné brát v úvahu především rozlohu místnosti, světelnou orientaci a typ umělého osvětlení. Pokud máme obytné prostory s okny na sever, s absencí slunečního světla, cítíme brzy potřebu oživit prostor doplňky v teplých a veselých barvách.

Červená barva ve světlejších odstínech je barvou pro odvážné, velmi aktivní a dynamická. Báječně dotváří pohodu interiéru jako barva doplňků a menších ploch. Vínově červená bývá označována jako barva designová. Ve studených  a světlejších tónech je vhodná i do ložnic, v teplých a tmavších odstínech se často využívá do větších obytných místností, které příjemně zabydlí. Varianty béžové až hnědé barvy ve světlých odstínech dokáží interiéry opticky zvětšit a rozšířit. Dynamická a veselá, je žlutá barva. Dokáže rozsvítit i malé prostory. S nádechem do pastelové oranžové uspějeme při výmalbě místností s malými okny, ev. na severní stranu.

Chladné a tlumené barvy nám pomohou pocitově snížit teplotu místností a navodit svěží a čistý dojem. Výborně pomáhají vytvářet prostředí vhodné pro klid a soustředění. 

Zelená v tmavších odstínech je barvou moře. Interieru dodává hloubku a chlad. Světle zelená je svěží, uklidňující, působí harmonicky. Je vhodnou barvou do klidných prostor ložnic a místností k odpočinku. Tmavě modrá je stabilní, prostor prohlubující až těžce působící barva. Častěji se používá v jemnějších pastelových odstínech - ideální do ložnic a dětských pokojů, dokáže uplatnit svou vzdušnost a schopnost zvětšovat prostor.


Kde nás najdete?

            Interierydesign.cz

              649-220-727